Otevření nového pavilonu v rámci výstavy Země živitelka  |  Napsali o nás  |  Média  |  ATELIER 8000

 

Pavilon T - Výstaviště České Budějovice

 
  

ATELIER 8000   Média   Napsali o nás   Otevření nového pavilonu v rámci výstavy Země živitelka

Otevření nového pavilonu v rámci výstavy Země živitelka

 
 

Otevření nového pavilonu v rámci výstavy Země živitelka
(úryvek z článku „Otevření nového pavilonu v rámci výstavy Země živitelka“,  Novinky CZ, 19.8.2011)


Posledního více než půlrok mohli obyvatelé Českých Budějovic sledovat vývoj stavby nového pavilonu T  na českobudějovickém výstavišti. Stavba byla zahájena loni v březnu a zpočátku byl její účel pro řadu lidí záhadou.  Panovaly obavy, zda nepůjde o další příspěvek do rodiny hypermarketů, kterými je již Budějovické předměstí přesycené.

Pavilon byl dokončen na konci letošního července a bude sloužit jako polyfunkční budova pro pořádání kulturně-společenských nebo sportovních akcí.

Architektonický návrh pavilonu T připravila dvojice Krupauer – Střítecký z týmu Atelier 8000. Duo architektů je v Českých Budějovicích dobře známo svými realizacemi, ke kterým patří obchodní centrum IGY, dopravně obchodní centrum Mercury nebo budova Československé obchodní banky na Lannově třídě.

Výslednou podobou pavilonu i použitými materiály architekti přiznali skutečnost, že jde o prostý hangár v trendy zaobleném tvaru. Objekt tak přesně odpovídá potřebám budějovického výstaviště, které rozšířil o více než šest tisíc metrů čtverečních kryté výstavní plochy. Z vnějšku skutečně působí nový pavilon dojmem, že jde o letecký úl.

Analogie s letectvím evokují i textilní zástěny spojující pavilon T se sousedním pavilonem Z. Oba objekty si budou moci zájemci pronajímat k soukromým či veřejným akcím.

Nezajímavější architektonické řešení však skrývá pavilon T ve svém interiéru. Dispozice jeho vnitřních prostor by totiž mělo být možné libovolně dělit na menší oddíly pomocí nafukovacích stěn. Neotřele mohou v tomto typu budovy působit i přiznané dřevěné nosníky.

http://www.novinky.cz/

 
pav_t_exter_52pav_t_exter_58pav_t_exter_5100pav_t_inter_02pav_t_inter_07pav_t_inter_10pav_t_inter_5033pav_t_zahajeni_5319